Baletna gala večer

Baletna gala večer

 

Iz baleta „PAQUITA“  - Grand Pas

Glazba: Édouard Deldevez & Ludwig Minkus

Koreografiju prema Mariusu Petipau  prenjela Elena Nikolaeva

Plešu: Bojana Lipovšćak, Daniel Hoek

Nozomi Miura, Minori Nakayama, Matea Milas, Hyejin Kim, Demelza Lesage, Yezi Jung, Sanja Bikić, Alexandra Smelyanskiy, Ingeborg Hendrikx, Svjetlana Dimache, Maja Lončar, Anastasiia Boiko, Sonja Gaj, Nikol Marčić (Monica Dinoni)

 

„TRI MUŠKETIRA“

Glazba: Jacques Offenbach

Koreografija: Aaron Kok

Plešu: Ivan Boiko, Jurgen Rahimi, Aaron Kok

 

„SMRT LABUDA“ 

Glazba: Camille Saint-Saens

Koreografiju prema Michaelu Fokineu prenjela Elena Nikolaeva

Pleše: Iryna Chaban Bilandžić

 

Iz baleta „CORRER O FADO“ 

Glazba: Alberto Janes, Luis Oliveira, Alain Oulman

Koreografija: Daniel Cardoso

Plešu: Matea Milas, Minori Nakayama, Ingeborg Hendrikx, Hyejin Kim (Yezi Jung)

Daniel Hoek, Daniel Erchov Zayas, Isaiah Maness, Cristian Mistrean

 

Iz baleta „SPARTAK“ - Adagio

Glazba:  Aram Khachaturian

Koreografiju prema Yuryu Grigorovichu prenjela Elena Nikolaeva

Plešu:  Nozomi Miura, Ivan Boiko                                                                      

 

Iz baleta „TARAS BULBA“ – varijacija Gopaka

Glazba: Vasilii Soloviev - Sedoy

Koreografija prema Rostislavu Zakharovu prenio Lev Šapošnikov

Pleše:  Daniel Erchov Zayas

 

Iz baleta „SYLVIA“  - Pas de Deux

Glazba: Leo Delibes

Koreografiju prema Georgeu Balanchineu  prenjela Elena Nikolaeva

Plešu: Hazuki Tanase, Jurgen Rahimi

 

„SOULS TOUCHING“

Glazba: Carlos Eleta Almaran

Koreografija: Igor Glushkov

 Plešu:  Nozomi Miura, Yuto Mutai                                                                       

 

„ZA NJU“

Glazba: Nina Simone

Koreografija: Aaron Kok

Pleše: Iryna Chaban Bilandžić

 

Iz baleta „DON QUIOTE“ , Pas de Deux  Kitri & Basilli

Glazba: Ludwiga Minkusa

Koreografiju prema Valentini Ganibalovoj prenio Lev Šapošnikov

Plešu: Eva Karpilovska, Aaron Kok

 

 

Oblikovatelj svjetla

Branimir Bokan

Oblikovatelj tona

Petar Ivanišević

Baletni majstori

Elena Nikolaeva, Albina Rahmatullina, Lev Šapošnikov

 

Asistentica produkcije

Gorenka Žižić Jagar

Inspicijentica

Irina Nikolenko

Balet HNK Split

 

 

Irina Čaban Bilandžić, Eva Karpilovska, Aaron Kok, Nozomi Miura, Matea Milas, Hyejin Kim,  Minori Nakayama, Hazuki Tanase, Yuto Mutai, Bojana Lipovšćak, Daniel Hoek, Hyejin Kim, Demelza Lesage, Yezi Jung, Sanja Bikić, Alexandra Smelyanskiy, Ingeborg Hendrikx, Svjetlana Dimache, Maja Lončar, Anastasiia Boiko, Sonja Gaj, Nikol Marčić, Monica Dinoni, Ivan Boiko, Jurgen Rahimi, Daniel Erchov Zayas, Isaiah Maness, Cristian Mistrean