17. Festival folklorne koreografije

17. Festival folklorne koreografije

Potpuno nova scenska djela i ove će godine biti predstavljena publici, no ovoga puta po prvi put u Splitu, gradu koji posjeduje dugu tradiciju folklorne plesne umjetnosti, a koju najduže od svih na hrvatskoj obali Jadrana baštini upravo folklorni ansambl KUD-a Jedinstvo iz Splita. U sklopu Festivala će se održati i revijalni dio programa na kojem će nastupiti i organizator ovogodišnjeg izdanja KUD Jedinstvo Split. Na samom Festivalu također će se dodijeliti i priznanja te nagrade članovima HDFKIV-a za uspješan i dugogodišnji voditeljski rad, dok će se istoga dana u prijepodnevnim satima održati i skupština ovog nacionalnog folklornog udruženja.

Do sada je održano 16 izdanja festivala u različitim gradovima i mjestima Hrvatske – u Zagrebu, Karlovcu, Varaždinu, Slavonskom Brodu, Rijeci, Vinkovcima, Vodicama, Koprivnici, Biogradu na moru, Kostreni, Dugom Selu, Krapini, Križevcima, Zadru, Ivanić Gradu i Bjelovaru.

 

SLUŽBENI – NATJECATELJSKI DIO

1. Naziv koreografije: SAVA VODA PROTICALA, sisačka Posavina
Autor koreografije: GORDAN MASLAĆ, stručni voditelj, prema kriterijima HDFKiV     
Autor glazbene obrade: Zoran Jakunić
Izvodi: KUD „HORVATI“, Horvati
Voditelji ansambla: Gordan Maslać, stručni voditelj, prema kriterijima HDFKiV
Voditelj glazbenog sastava:     Nikola Biondić
Voditelj pjevanja: Snježana Župančić Maslać
Kostimografija: Snježana Župančić Maslać

2. Naziv koreografije: Od kola do promenade "MLADOST LIPA ZABALAT ĆE MOĆI", Jezera
Autor koreografije: NENAD MILIN, koreograf, umjetnički voditelj, prema kriterijima HDFKiV
Autor glazbene obrade: Danka Oreb Jajac
Izvodi: KUD „KOLEDIŠĆE“, Jezera
Voditelji ansambla: NENAD MILIN, koreograf, umjetnički voditelj, prema kriterijima HDFKiV
Voditelj glazbenog sastava: Danka Oreb Jajac
Voditelj pjevanja: Danka Oreb Jajac        

3. Naziv koreografije: PJEVAJ MALA, Banovina
Autor koreografije: SNJEŽANA SKENDEROVIĆ
Autor glazbene obrade: Mario Kambić
Izvodi: KUD „BRATINEČKO SRCE“, Bratina
Voditelji ansambla: Snježana Skenderović
Voditelj glazbenog sastava: Nikola Biondić
Voditelj pjevanja: Mario Kambić
Kostimografija: Nikolina Zeman

4. Naziv koreografije: "DIVOJKA JE GAROFOL GOJILA", Rapski tanac, mjesto Rab, otok  Rab
Autor koreografije: MARINA ROMIĆ, voditelj jadranske zone, prema kriterijima HDFKiV
IVANA BIONDIĆ, voditelj jadranske i dinarske zone, voditelj dječjeg folklora, prema kriterijima HDFKiV
Autor glazbene obrade: Narodna
Izvodi: KUD „CROATIA“, Zagreb
Voditelji ansambla: Goran Knežević, selektor, umjetnički voditelj, prema kriterijima HDFKiV
Voditelj glazbenog sastava: Ivan Blagdan
Voditelj pjevanja: Marina Romić, voditelj jadranske zone, prema kriterijima HDFKiV

5. Naziv koreografije: NEK SE ZNADE SA KORDUNA DA SMO, Kordun
Autor koreografije: HRVOJE VLAŠEC, koreograf, stručni voditelj, prema kriterijima HDFKiV  
Autor glazbene obrade: Nikola Tuškan
Izvodi: KUD „Sv. Ana“ Odranski Obrež
Voditelji ansambla: Eduard Ban, voditelj alpske i jadranske zone, prema kriterijima HDFKiV
Voditelj glazbenog sastava: Nikola Tuškan
Voditelj pjevanja: Eduard Ban, voditelj alpske i jadranske zone, prema kriterijima HDFKiV

6. Naziv koreografije: DUBROVAČKE KONTRADANSE, jadransko područje
Autor koreografije: TONĆI TADIN, koreograf, umjetnički voditelj, prema kriterijima HDFKiV
Autor glazbene obrade: Marica Tadin i Ivan Radilović
Izvodi: KUD „ANTE ZANINOVIĆ“, Kaštel Kambelovac
Voditelji ansambla: TONĆI TADIN, koreograf, umjetnički voditelj, prema kriterijima HDFKiV
Voditelj glazbenog sastava: Ivan Radilović
Voditelj pjevanja: Marica Tadin, stručni voditelj, prema kriterijima HDFKiV
Kostimografija: Marica Tadin, stručni voditelj, prema kriterijima HDFKiV

7. Naziv koreografije: ČUČERJE JE NAŠE SELE, sesvetsko Prigorje
Autor koreografije: JOSIP ŽIVKOVIĆ, stručni voditelj, koreograf, prema kriterijima HDFKV
Autor glazbene obrade: Dražen Šoić
Izvodi: H.K.P.D. „BOSILJAK“, Čučerje
Voditelji ansambla: Nikolina Šturlić, učitelj dječjeg folklora, prema kriterijima HDFKiV
Voditelj glazbenog sastava: Mario Pleše
Voditelj pjevanja: Ambrozije Puškarić
Kostimografija: Valentina Gabud

8.Naziv koreografije: DA MI JE ZNATI, otok Korčula
Autor koreografije: IVAN A. IVANČAN, stručni voditelj, prema kriterijima HDFKiV
Autor glazbene obrade: Marko First
Izvodi: ZAGREBAČKI FOLKLORNI ANSAMBL DR. IVANA IVANČANA, Zagreb
Voditelji ansambla: Stjepan Perko, selektor, umjetnički voditelj, koreograf, prema kriterijima HDFKiV
Voditelj glazbenog sastava: Marko First
Voditelj pjevanja: Marko First
Kostimografija: Martina Rašić i Krešo Hegolj

9. Naziv koreografije: NAMEČITE MAJKO ŠKRINJICU, zagrebačko Prigorje, sela Šestine i Mikulići
Autor koreografije: VLADIMIR KURAJA, koreograf, prema kriterijima HDFKiV
Autor glazbene obrade: Marijan Makar
Izvodi: VARAŽDINSKI FOLKLORNI ANSAMBL, Varaždin
Voditelji ansambla: Pjerino Hrvaćanin, koreograf, umjetnički voditelj, prema kriterijima HDFKiV
Voditelj glazbenog sastava: Matija Auker
Voditelj pjevanja: Maja Delić
Kostimografija: Danica Kolak i Vladimir Kuraja, koreograf, prema kriterijima HDFKiV

 

REVIJALNI DIO

1. Naziv koreografije: IVANJE, autorska imaginacija zagorskog običaja posvećenog slavlju ljetnog solsticija, a koji se obilježava u noći na dan Svetog Ivana Krstitelja
Autor koreografije: SENKA JURINA, selektor, umjetnički voditelj, koreograf, prema kriterijima HDFKiV     
Autor glazbene obrade: Zdravko Završki
Izvodi: ANSAMBL „ZABOK“
Kostimografija: SENKA JURINA, selektor, umjetnički voditelj, koreograf, prema kriterijima HDFKiV
Umjetnički voditelj: SENKA JURINA, selektor, umjetnički voditelj, koreograf, prema kriterijima HDFKiV

2. Naziv koreografije: Plesne sličice iz zagrebačkih kabarea (između dva Svjetska rata)
Autor koreografije: GORAN KNEŽEVIĆ, koreograf i umjetnički voditelj prema kriterijima HDFKiV
Autor glazbene obrade: Marijan Makar
Izvodi: PVA Ethnotine, Zagreb
Kostimografija: Goran Knežević, koreograf i umjetnički voditelj, prema kriterijima HDFKiV
Umjetnički voditelj: GORAN KNEŽEVIĆ, umjetnički voditelj, prema kriterijima HDFKiV

3. Naziv koreografije: Završno kolo iz opere Ero s onoga svijeta 
Autor koreografije: Oskar Harmoš
Autor glazbene obrade: Jakov Gotovac
Izvodi: KUD „JEDINSTVO“, Split
Kostimografija: KUD Jedinstvo i HNK Split
Umjetnički voditelj: Mario Bešlija

SELEKTORI:

  1. Katarina Horvatović
  2. Goran Ivan Matoš
  3. Senka Jurina