Snježana Sinovčić Šiškov

Snježana Sinovčić Šiškov

Prvakinja Drame

Snježana Sinovčić Šiškov


Rođena 1964., diplomirala je na Akademiji scenske umjetnosti u Sarajevu 1987. Iste godine postaje stalnom članicom Drame Hrvatskog narodnog kazališta u Splitu. 

Uloge u HNK Split 

Arthur Miller KUŠNJA (Elizabeth Proctor), 2019.

Miro Gavran PARALELNI SVJETOVI (Lada, udovica), 2018.

Marko Uvodić Splićanin OL' SMO ZA JEDAN DAN, 2017.

Henrik Ibsen NEPRIJATELJ NARODA (Gđa Hovstad), 2017.

Živko Jeličić BUŽA (Šjora Anježa), 2016.

Elvis Bošnjak KAŠETA BROKAVA (Marija), 2015.  

Roland Schimmelpfennig IDOMENEJ, 2015.     

Aleksander Nikolajevič Ostrovski SVOJI SMO – DOGOVORIT ĆEMO SE (Ustinja Naumovna, svodilja), 2015. 

Ante Tomić ČUDO U POSKOKOVOJ DRAGI (Zora), 2014. 

Esteve Soler KONTRA PROGRESA (majka), 2013. 

Bertolt Brecht MAJKA COURAGE I NJEZINA DJECA (seljanka), 2013. 

Joël Pommerat TO DIJETE, 2013. 

Marta Buchaca DJEVOJČICE NE BI TREBALE IGRATI NOGOMET (majka), 2012. 

William Shakespeare ROMEO I JULIJA (dadilja), 2012. 

Arthur Miller SMRT TRGOVAČKOG PUTNIKA (Linda), 2011. 

Sirkku Peltola KONJ (Anica), 2010. 

Ivan Kovačić SMIJ I SUZE STAREGA SPLITA (Tet' Ane, žena Osibova), 2010. 

Lada Kaštelan PRIJE SNA (prva trudnica), 2009. 

Mike Bartlett MOJE DIJETE (majka), 2009 

Yasmina Reza BOG MASAKRA (Veronique Houllie), 2008. 

Maksim Gorki NA LJETOVANJU (Olga Aleksejevna), 2008. 

Marin Držić SKUP (Variva), 2008.  

Marko Uvodić LIBAR O’LIBRA MARKA UVODIĆA SPLIĆANINA Olje Lozice prema Marku Uvodiću (Luce), 2007. 

Eugene Ionesco ĆELAVA PJEVAČICA (gospođa Martin), 2007. 

Nina Mitrović KAD SE MI MRTVI POKOLJEMO (Fazina žena, Muslimanka), 2006. 

Ariel Dorfan - Tony Kushner UDOVICE (Aleksandra Fuentes), 2006. 

Renato Baretić OSMI POVJERENIK (Muona, Aboridžinka), 2005. 

Tennessee Williams NOĆ IGUANE (Judith Fellowes), 2005. 

Eric – Emmanuel Schmitt LIBERTINAC (gospođa Diderot), 2005. 

Arijana Čulina JO ČA JE ŽIVOT LIP (žena s kolicima), 2004. 

Lada Martinac Kralj, prema Ranku Marinkoviću OTOK SVETOG CIPRIJANA (Anka), 2004. 

Euripid ALKESTIDA (kor, sluškinja), 2004. 

Sergi Belbel POSLIJE KIŠE (tajnica brineta), 2003. 

Vlaho Stulli KATE KAPURALICA (Mare), 2002. 

Ivo Tijardović MALA FLORAMYE (Miss Eveline Beauty Flower), 2001. 

Filip Šovagović FESTIVALI (Milka), 2001. 

Ante Tomić i Ivica Ivanišević KROVNA UDRUGA (Vedrana), 2001. 

Sofoklo ANTIGONA (kor), 2000. 

Luigi Pirandello ŠEST LICA TRAŽI AUTORA (Snježana), 2000. 

Ivan Leo Lemo – Ana Tonković Dolenčić PLINSKA BOCA (jalova žena), 2000. 

Athol Fugard SVINJAC (Praskovja Aleksandrovna Navrocka), 1999. 

Anton Pavlovič Čehov GALEB  (Polina Andrejevna), 1998. 

Pave Marinković SOLUMOV KRAJ (Sarka), 1998. 

Ray Cooney POKVARENJAK (Pamela), 1997. 

Janko Polić Kamov MAMINO SRCE (Johana, služavka), 1996. 

Carlo Goldoni POSLJEDNJA NOĆ KARNEVALA (gospođa Marta), 1996. 

Hugo von Hofmannsthal SVATKOVIĆ (vjera), 1994. 

Joseph Kesselring  ARSEN I STARA ČIPKA (poručnik Rooney), 1994. 

John Osborne OSVRNI SE GNJEVNO (Helen Charles), 1994. 

Claudio Magris STADELMANN (glumica Amalija), 1992. 

Ray Cooney KIDAJ OD SVOJE ŽENE (Marry Smith), 1992. 

Eduardo De Filippo ŠJORA FILE (Diana), 1992. 

Carlo Goldoni RIBARSKE SVAĐE (Lucijeta), 1991. 

Eduardo De Filippo ŠJOR BARTULOVI SNOVI (Marijola), 1990. 

Carlo Goldoni TRILOGIJA O LJETOVANJU (Brigida), 1990. 

Witold Gombrowicz IVONA, KNEGINJICA BURGUNDSKA (dvorska dama), 1989. 

Eduardo De Filippo UMJETNOST KOMEDIJE (Gorštakova žena), 1989. 

Heinrich von Kleist PRINC FRIDRICH HOMBURŠKI (II. dama), 1988. 

Nikolaj Erdman SAMOUBOJICA (Raisa Filipovna), 1988. 

Marin Držić NOVELA OD STANCA (vila), 1987. 

Bertolt Brecht OPERA BRECHT (Marijana), 1987. 

William Shakespeare PERIKLO, KNEZ TIRSKI (bludnica), 1986. 

Hanibal Lucić JUR NIJEDNA NA SVIT VILA, 1985. 

Klaus Mann MEFISTO (Barbara, radnica), 1983. 

Ivo Brešan SVEČANA VEČERA U POGREBNOM PODUZEĆU (Cica cvjećarica), 1982. 

Uloge izvan HNK Split 

Andres Veiel – Gesine Schmidt UDARAC, Kazalište Playdrama, 2009. 

Jasen Boko MATE S ONOGA  SVITA (Matina mater), GKM Split, 2006. 

Televizijske serije i filmovi 

POČIVALI U MIRU, tv serija, 2015. 

PRIČA O MARI IZ VELOG VAROŠA (mama), kratkometražni film, r. Igor Šeregi, 2013. 

SVEĆENIKOVA DJECA, dugometražni film, r. Vinko Brešan, 2013. 

LOZA, tv serija, 2011.-2012. 

DA MI JE BITI MORSKI PAS (Mare), dugometražni film, r. Ognjen Sviličić, 1999.