Nenad Srdelić

Nenad Srdelić

Prvak Drame

 

Nenad Srdelić

Rođen 1961. u Splitu. Diplomirao je na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu 1986. i već  iste godine postaje stalnim članom Drame Hrvatskog narodnog kazališta u Splitu. Odigrao je preko 100 uloga u matičnom teatru, a danas radi i kao stručni suradnik na Umjetničkoj akademiji u Splitu.

Uloge u HNK Split

Jean – Baptiste Poquelin Molière UMIŠLJENI BOLESNIK (Doktor Diafoirus), 2019.

Arthur Miller KUŠNJA (Giles Corey), 2019.

Miro Gavran PARALELNI SVJETOVI (Robert), 2018.

William Shakespeare KROĆENJE GOROPADNICE (Gremio), 2018.

Anton Pavlovič Čehov VIŠNJIK (Firs, lakaj), 2018.

Marko Uvodić Splićanin OL' SMO ZA JEDAN DAN, 2017.

Predrag Lucić AZIZ ILI SVADBA KOJA JE SPASILA ZAPAD (Giscard Bierbrau), 2017.

Eugène Ionesco NOSOROG (Stari), 2017.

William Shakespeare MLETAČKI TRGOVAC (Mletački dužd), 2016.

Anica Tomić-Jelena Kovačić MELODRAMA (Marko), 2016.

Elvis Bošnjak KAŠETA BROKAVA (Vinko), 2015. 

Autorski projekt Olje Lozice inspiriran motivima Itala Calvina i Radovana Ivšića NEVIDLJIVI GRAD, 2015.

Roland Schimmelpfennig IDOMENEJ, 2015.    

Ante Tomić ČUDO U POSKOKOVOJ DRAGI  (Kultura), 2014.

Jean – Baptiste Poquelin Molière UČENE ŽENE (Belise), 2014.

Esteve Soler KONTRA PROGRESA (Nepoznati-Sin čovječji), 2013.

William Shakespeare TIMON ATENJANIN (pjesnik), 2013.

Dino Pešut PRITISCI MOJE GENERACIJE (stranac), 2013.

Henrik Ibsen PEER GYNT (Solveigin otac, dvorski trol), 2013.

Milan Begović AMERIKANSKA JAHTA U SPLITSKOJ LUCI (Konte Mome), 2013.

Olja Savičević Ivančević  ADIO KAUBOJU (Vrdovđek), 2012.

Franz Kafka PREOBRAZBA (šef), 2011.

William Shakespeare ROMEO I JULIJA (Montecchi), 2012.

Ivo Brešan SVEČANA VEČERA U POGREBNOM PODUZEĆU (Tica, mjesni redikul), 2011.

Sanja Ivić TARTUFFEERIE (krojač), 2011.

Ivan Kovačić SMIJ I SUZE STAREGA SPLITA (did Petar Kovačić), 2010.

Simon Bent ELLING (Elling), 2010.

Lada Kaštelan PRIJE SNA (konobar), 2009.

Carlo Goldoni RIBARSKE SVAĐE (Paron Furte), 2009.

Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais SEVILJSKI BRIJAČ (Bartolo), 2008.

Jordi Galcerán METODA (Karlo), 2009.

Maksim Gorki NA LJETOVANJU (Dudakov, Kiril Akimovič), 2008.

Marin Držić SKUP (Dživo), 2008.

Eduardo De Filippo VELIKA MAGIJA (Gennarino Fucecchia), 2008.

Marko Uvodić LIBAR O LIBRA MARKA UVODIĆA SPLIĆANINA Olje Lozice prema Marku Uvodiću (šjor Vice), 2007.

Nina Mitrović KAD SE MI MRTVI POKOLJEMO (Stevo, Jelin muž, Srbin), 2007.

Tom Stoppard ROSENCRANTZ I GUILDENSTERN SU MRTVI (Polonije), 2006.

Giovanni Boccaccio DEKAMERON (Ferondo), 2006.

Conor McPherson BRANA (Jim), 2006.

Renato Baretić OSMI POVJERENIK (Anriko, kartaš), 2005.

Hristo Bojčev PUKOVNIK PTICA (Matej), 2005.

Tennessee Williams NOĆ IGUANE (Her fahrenkopf), 2005.

Nikolaj Vasiljevič Gogolj REVIZOR (Amos Fedorovi, sudac), 2005.

Arijana Čulina JO ČA JE ŽIVOT LIP (redikul), 2004.

Gabriel Garcia Marquez PUKOVNIKU NEMA TKO PISATI (poštar), 2004.

Lada Martinac Kralj OTOK SVETOG CIPRIJANA (Don Silvestar, župnik), 2004.

Ferenc Molnár LILIOM (stolar), 2004.

William Shakespeare OLUJA (Trinkulo, lakrdijaš), 2003.

Niccolò Machiavelli MANDRAGOLA (Siro, sluga), 2003.

Trpimir Jurkić NEVAŽNE PRIČE (Kuzma), 2003.

Bernard-Marie Koltès ROBERTO ZUCCO (sjetni inspektor), 2002.

Vlaho Stulli KATE KAPURALICA (Kančeljer), 2002.

Ante Tomić i Ivica Ivanišević KROVNA UDRUGA (Slobodan), 2001.

Jurica Pavičić TROVAČICA (liječnik), 2001.

Lucije Anej Seneka EDIP (starac iz Korinta), 2001.

Tennessee Williams TETOVIRANA RUŽA / SERAFINA SPLIĆANKA ( profesor), 2001.

Edmond Rostand CYRANO DE BERGERAC (Le Bret), 2000.

Sofoklo ANTIGONA (stražar), 2000.

Luigi Pirandello ŠEST LICA TRAŽI AUTORA (Neno), 2000.

Bernard-Marie Koltès POVRATAK U PUSTINJU (Sablon, župan), 2000.

Mate Matišić SVEĆENIKOVA DJECA (Petar, trafikant), 1999.

William Shakespeare NA TRI KRALJA (Curio, vojvodin dvoranin), 1999.

Nepoznati makarski autor iz XVIII. stoljeća BUZDO (Gavaini), 1998.

Sofoklo AJANT (glasnik), 1998.

Fjodor Mihajlovič Dostojevski BRAĆA KARAMAZOVI (Aleksej Fjodorovič Karamazov), 1998.

Pave Marinković SOLUMOV KRAJ (Gavril), 1998.

Euripid MEDEJA (odgajatelj djece), 1997.

William Shakespeare KRALJ LEAR, 1997.

Janko Polić Kamov MAMINO SRCE (Romano), 1996.

Carlo Goldoni POSLJEDNJA NOĆ KARNEVALA (gospodin Augustin), 1996.

Ivo Tijardović MALA  FLORMYE (Šjor Felicijo - Picefaraj, Marquis Armand Monford de Guimperville, Američki oficir), 1995.

Ivo Brešan JULIJE CEZAR (Pirija, radnik tehnike), 1995.

John Soster POLJUBI ME U AUTOBUSU (Morgan), 1995.

Ivo Vojnović EKVINOCIJO (Toni, djetić u Ledinića), 1995.

Sofoklo EDIP (kor), 1994.

Joseph Kesselring  ARSEN I STARA ČIPKA (Teddy), 1994.

Eduardo de Filippo RATNI BOGATUNI (Lovre), 1994.

William Shakespeare HAMLET (drugi grobar), 1994.

Marko Uvodić LIBAR MARKA UVODIĆA SPLIĆANINA (Fabijan Žunić), 1993

Lada Martinac – Snježana Sinovčić ŽIVIM (Joke Šekspir), 1993.

Mavro Vetranović BETLEHEMSKA ZVIJEZDA (Dragić), 1992.

William Shakespeare SAN IVANJSKE NOĆI (Petar Dunja), 1992.

Claudio Magris STADELMANN, 1992.

Tomislav Bakarić SMRT STJEPANA RADIĆA (poslužitelj), 1992.

Ray Cooney KIDAJ OD SVOJE ŽENE (Bobby Franklin), 1992.

Eduardo De Filippo ŠJORA FILE (Lovre, Filomenin sin), 1992.

Slawomir Mrožek TANGO (Artur), 1991.

Ivo Tijardović SPLI'SKI AKVAREL, 1991.

Carlo Goldoni RIBARSKE SVAĐE (Krište, mladi batelant), 1991.

MUKA SPASITELJA NAŠEGA (Židov), 1991.

Fjodor Mihajlovič Dostojevskii FOMA FOMIČ (Sergej Aleksandrovič), 1991.

Milan Begović PUSTOLOV PRED VRATIMA, 1990.

Euripid HELENA (gosti), 1990.

Carlo Goldoni TRILOGIJA O LJETOVANJU (Paolo), 1990.

Bertolt Brecht OPERA ZA TRI GROŠA (Jakob, Kuka), 1989.

Witold Gombrowicz IVONA, KNEGINJICA BURGUNDSKA (knez Filip), 1989.

Anton Pavlovič Čehov DRAMA BEZ NASLOVA (Sergej Pavlovič Vojnicev), 1989.

Alan Ayckbourn LIJEPO PONAŠANJE (Norman), 1988.

Felix Lope de Vega DOSJETLJIVA DJEVOJKA (Lucindo), 1988.

Heinrich von Kleist PRINC FRIDRICH HOMBURŠKI (Siegfrid von Mörner), 1988.

Nikolaj Erdman SAMOUBOJICA, 1988.

Ivo Brešan PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA (Joco Škokić), 1988.

Ben Jonson ALKEMIČAR (Face), 1987.

Mate Matišić BLJESAK ZLATNOG ZUBA (Mijo), 1987.

Dan Harms LJUBAV I LUDILO (Semenov), 1987.

Mihail Bulgakov GOSPODIN DE MOLIÉRE (Philibert de Croisy, Otac Bartolomej), 1986.

Vladimir Stojsavljević LJUBAV I DRŽAVA (Iack Iohn Rice), 1986.

Ivo Brešan NEČASTIVI NA GIMNAZIJI U GRADIĆU N (Šišak), 1986.

Marin Držić DUNDO MAROJE (Vlaho), 1984.

Georg Buchner DANTONOVA SMRT (Billaud-Varennes), 1984.

Miroslav Krleža GOLGOTA (mladi radnik), 1982.

Televizijske serije i filmovi

DER KROATIEN KRIMI, tv serija, 2016.

EMANUEL VIDOVIĆ, tv serija, 2015.-2016.

NI LJUBAV NIJE KAO ŠTO JE BILA (Bartul), kratkometražni film, 2013.

TIJARDOVIĆ, tv serija, 2013.

ŽIVOT SA STRICEM (Klepo), dugometražni film, r. Krsto Papić, 1998.

ZAGRLJAJ, tv serija, 1988.

Nagrade i priznanja

Nagrada Marko Fotez za najbolje umjetničko ostvarenje u Drami HNK Split, u sezonama 2016./17. i  2017./18.

Nagrada Judita za ulogu Parona Furte u Ribarskim svađama Carla Goldonija u režiji Vinka Brešana na 56. Splitskom ljetu, 2009.

Nagrada hrvatskog glumišta za ulogu Fabijana u Libru Marka Uvodića Splićanina u režiji Vanče Kljakovića, 1993.