Trpimir Jurkić

Trpimir Jurkić

Prvak Drame

Trpimir Jurkić

Trpimir Jurkić rođen je u Splitu 1963. godine. Od 1987. do 1989. glumac je Dječjeg kazališta Titovi mornari (današnje GKM Split). Akademiju dramske umjetnosti u Splitu upisuje 1989. godine. Član je Drame Hrvatskog narodnog kazališta u Splitu od 1993. godine. Dužnost ravnatelja Drame obnašao je od 2014. do 2018. 

Uloge u HNK Split

Albert Camus / Jean Racine KALIGULA / BRITANIK (Lepid, odgojitelj Britanikov), 2019.

Arthur Miller KUŠNJA (Zamjenik guvernera Dantforth), 2019.

Miro Gavran PARALELNI SVJETOVI (Adam), 2018

Marko Uvodić Splićanin OL' SMO ZA JEDAN DAN, 2017.

Henrik Ibsen NEPRIJATELJ NARODA (Gradonačelnik, Peter Stockmann), 2017.

Živko Jeličić BUŽA (Šjor Pere), 2016.

Elvis Bošnjak KAŠETA BROKAVA (Rodoljub), 2015.

Roland Schimmelpfennig IDOMENEJ, 2015.     

Esteve Soler KONTRA PROGRESA (Muškarac), 2013.

Bertolt Brecht MAJKA COURAGE I NJEZINA DJECA (Vojni župnik), 2013.

William Shakespeare TIMON ATENJANIN (Apemant), 2013.

Joël Pommerat TO DIJETE (otac, muž, policajac..), 2013.

Henrik Ibsen PEER GYNT (Peer Gynt), 2013.

Milan Begović AMERIKANSKA JAHTA U SPLITSKOJ LUCI (Don Vice), 2013.

Ingmar Bergman JESENJA SONATA (Viktor), 2013.

William Shakespeare ROMEO I JULIJA (Fra Lorenzo), 2012.

Ivo Brešan SVEČANA VEČERA U POGREBNOM PODUZEĆU (Mikac, knjigovođa u pogrebnom poduzeću), 2011.

Arthur Miller SMRT TRGOVAČKOG PUTNIKA (Charley), 2011.

Jean-Baptiste Poquelin Моliére ŠKOLA ZA ŽENE (Oronte), 2010.

Sirkku Peltola KONJ (Lovre), 2010.

Ivan Kovačić SMIJ I SUZE STAREGA SPLITA (Osib Kovačić), 2010.

William Shakespeare HAMLET (Polonije), 2010.

Boris Senker PODVALA LUDOSTI (Fritz, pokojnik), 2009.

Mike Bartlett MOJE DIJETE (muškarac), 2009.

Fjodor Mihajlovič Dostojevski ZLOČIN I KAZNA (Porfirij Petrovič), 2009.

Yasmina Reza BOG MASAKRA (Michel Houllie), 2008.

Maksim Gorki NA LJETOVANJU (Rjumin, Pavle Sergejevič), 2008.

Eduardo De Filippo VELIKA MAGIJA (Gervasio Penna), 2008.

Jean Racine FEDRA (Teramen, Hipolitov učitelj), 2008.

Eugene Ionesco ĆELAVA PJEVAČICA (gospodin Smith), 2007.

Don Branko Sbutega ZAPISI IZ NEVREMENA, monodrama, 2007.

Nina Mitrović KAD SE MI MRTVI POKOLJEMO (Mićo), 2006.

Anton Pavlovič Čehov UJAK VANJA (Ujak Vanja), 2006.

Tom Stoppard ROSENKRANTZ I GUILDENSTERN SU MRTVI (Guildenstern), 2006.

Conor McPherson BRANA (Finbar), 2006.

Renato Baretić OSMI POVJERENIK (Siniša, osmi povjerenik), 2005.

Hristo Bojčev PUKOVNIK PTICA (Daud), 2005.

Alfred Jarry UBU I KRALJ ROBIJAŠ (Karon Pišuvrč), 2005.

Hommage a Petar Brečić /Bertolt Brecht – Kurt Weill MJESEC ALABAME (Mackie Nož), 2004.

Gabriel Garcia Marquez PUKOVNIKU NEMA TKO PISATI (liječnik), 2004.

Lada Martinac Kralj, prema Ranku Marinkoviću OTOK SVETOG CIPRIJANA (Tommy, pisac), 2004.

Euripid ALKESTIDA (kor, sluga), 2004.

William Shakespeare OLUJA (Stefano), 2003.

Jon Fosse VARIJACIJE O SMRTI (mladi muškarac), 2003.

Jean-Baptiste Poquelin Molière DON JUAN (Sganarelle, Don Juanov sluga), 2003.

Ivo Tijardović MALA FLORMYE (šjor File), 2003.

Vlaho Stulli KATE KAPURALICA (Lovre, oštijer), 2002.

Elvis Bošnjak NOSI NAS RIJEKA (Nikola), 2002.

Filip Šovagović FESTIVALI (Karlo Perušina), 2001.

Edmond Rostand CYRANO DE BERGERAC (de Valvert, Montfleury, Ligniere, kadet, kapucin, pratilja), 2000.

Filip Šovagović PTIČICE (Flekica), 2000.

Luigi Pirandello ŠEST LICA TRAŽI AUTORA (redatelj), 2000.

Ivan Leo Lemo – Ana Tonković Dolenčić PLINSKA BOCA (dizaličar), 2000.

Athol Fugard SVINJAC (Pavel Ivanovič Navrocki), 1999.

Filip Šovagović CIGLA (Adam), 1998.

Sofoklo AJANT (Teukar), 1998.

Fjodor Mihajlovič Dostojevski BRAĆA KARAMAZOVI (Smerdljakov), 1998.

Pave Marinković SOLUMOV KRAJ (Zaharija), 1998.

Milan Begović AMERIKANSKA JAHTA U SPLITSKOJ LUCI (Konte Keko), 1998.

Euripid MEDEJA (glasnik), 1997.

Karol Wojtyla PRED ZLATARNICOM (Andrej), 1997.

William Shakespeare KRALJ LEAR (Edgar), 1997.

Jean-Baptiste Poquelin Molière TARTUFFE (Damis), 1996.

Ivan Antun Nenadić KAKO JE IZDAN ISUS (Juda), 1996.

Carlo Goldoni POSLJEDNJA NOĆ KARNEVALA (gospodin Vilko, trgovac svilom), 1996.

Ivo Brešan JULIJE CEZAR (Gustav Silić), 1995.

Ivo Vojnović EKVINOCIJO (Vlaho slijepi), 1995.

Ivo Tijardović MALA FLORAMYE (Jozo Antunović), 1995.

Sofoklo EDIP (kor), 1994.

Hugo von Hofmannsthal SVATKOVIĆ (Svatkovićev prijatelj), 1994.

Joseph Kesselring  ARSEN I STARA ČIPKA (Enstein), 1994.

Eduardo de Filippo RATNI BOGATUNI (Paško pitur), 1994.

William Shakespeare HAMLET (Rosenkrantz), 1994.

Miroslav Krleža SALOMA (pjesnik, filozof), 1993.

Marko Uvodić LIBAR MARKA UVODIĆA SPLIĆANINA (dotur Šime), 1993.

Lada Martinac - Snježana Sinovčić ŽIVIM (neznanac), 1993.

Claudio Magris STADELMANN (mladi Stadelmann), 1992.

William Shakespeare SAN IVANJSKE NOĆI (Demetrije), 1992.

Tomislav Bakarić SMRT STJEPANA RADIĆA (žandar), 1992.

Eduardo De Filippo ŠJORA FILE (dotur), 1992.

Herba Gardnera NISAM JA RAPPAPORT (Gilley), 1992.

Michel De Ghelderode UKLETI PJEVAČ (vojnik Ywyn), 1991.

Carlo Goldoni RIBARSKE SVAĐE (Bepo), 1991.

MUKA SPASITELJA NAŠEGA (apostol  Ivan), 1991.

Uloge izvan HNK Split

Daniil Ivanovič Juvačov Harms NALIK NA TIKVU (klaun), Kazalište Playdrama, 2014.

Fjodor Mihajlovič Dostojevski BRAĆA KARAMAZOVI (Ivan Karamazov), KMD Dubrovnik, 2013.

Elvis Bošnjak OTAC (Mrva), KMD Dubrovnik, 2012.

Andres Veiel – Gesine Schmidt UDARAC (glumac), Kazalište Playdrama, 2009.

MEŠTAR PATHELIN (Pathelin), GKM Split, 2004.

David Mamet DIONICE, OBVEZNICE, UMJETNINE (Richard Roma), GKM Split, 2002.

Molière POMODARKE (Jodelet), GKM Split, 2001.

Miroslav Krleža MASKERATA (Don Quijote), GKM Split, 2001.

Vjekoslav Kaleb NA KAMENJU (Mrkan), GKM Split, 2000.

Marcel Pagniol MARIO (Mario), GKM Split, 1999.

KATO, KATO, MOJE ZLATO (Marin), GKL Split, 1999.

Bertolt Brecht OPERA ZA TRI GROŠA (ravnatelj Jure), GKM Split, 1998.

DRAGA MOJA PROFESORICE (Karlo, Čarli), GKM Split, 1997.

Samuel Beckett U OČEKIVANJU GODOTA (Lucky), GKM Split, 1996.

POMETOVA DRUŽBA (glumac), Županijsko kulturno ljeto Kantata, 1996.

 Molière UMIŠLJENI BOLESNIK (Dr. Diafoirus, Dr. Purgon), GKM Split, 1996.

S VRAGOM KROZ PAKAO (Pedro), GKL Split, 1995.

Eugene Ionesco INSTRUKCIJA (profesor), nezavisna produkcija, 1995.

Nepoznati autor LJUBOVNICI (Intrigalo), GKM Split, 1994.

KAZALIŠNI SAT (special guest star), GKM Split, 1994.

PISMO (Kurdjukov), GKM Split, 1989.

VANJKA (Petra šegrt), GKM Split 1998.

LUSTER KOJI JE PJEVAO (milicioner), GKM Split, 1988.

Hrvoje Hitrec EKO EKO (Eko), GKM Split, 1988.

DANKOVA NOVA IGRA (komadant), GKM Split, 1987.

BENEFIS (Fomič, Čehov), GKM Split, 1987.

ZELENA PLANETA (Pi-pi), GKM Split, 1987.

Simo Matavulj BAKONJA FRA BRNE (glumac), GKM Split, 1987.

Boško Trifunović BAJKA O CARU I PASTIRU (drugi brat), GKM Split, 1987.

Televizijske serije i filmovi

NOVINE (Nikola Martić), tv serija - druga sezona, r. Dalibor Matanić, 2018.

SAM SAMCAT (Josić), film, r. Bobo Jelčić, 2018.

COMIC SANS (Svećenik), film, r. Nevio Marasović, 2018.

NOVINE (Nikola Martić), tv serija - prva sezona, r. Dalibor Matanić, 2016.

ZVIZDAN (otac), dugometražni film, r. Dalibor Matanić, 2016.

CRNO - BIJELI SVIJET (Đinđer), tv serija, r. Goran Kulenović, 2014.

LUD, ZBUNJEN, NORMALAN (Zuhra Čarđo), tv serija, r. Elmir Jukić, 2014.

NIJE SVE U LOVI (direktor), dugometražni film, r. Dario Pleić, 2012.

SNIG (otac), kratkometražni film, r. Josip Žuvan, 2012.

LOZA (Šime), tv serija, r. Goran Rukavina i Dario Pleić, 2011.

MAMUTICA (gazda), tv serija, r. Zoran Margetić i Dario Pleić, 2008.-2010.

KENJAC (Ivo), dugometražni film, r. Antonio Nuić, 2009.

STIPE U GOSTIMA (Joke), tv serija, r. Ognjen Sviličić, 2009.

KINO LIKA (mladi policajac), dugometražni film, r. Dalibor Matanić, 2009.

IZA STAKLA (cestovni radnik), dugometražni film, r. Zrinko Ogresta, 2008.

OPROST ZA KUNG – FU (mladić), dugometražni film, r. Ognjen Sviličić, 2006.

TREŠETA (Jure), dugometražni film, r. Dražen Žarković, 2006.

ANĐELE MOJ DRAGI, dugometražni film, r. Tomislav Radić, 1996.

Režije

Marko Uvodić OL SMO ZA JEDAN DAN, HNK Split 2017.

Éric-Emmanuel Schmitt MALI BRAČNI ZLOČINI, HNK Split (Scena 55), 2016.

Elvis Bošnjak SRCE VEĆE OD RUKU, PlayDrama, 2012.

Nagrade i priznanja

Nagrada hrvatskog glumišta za najbolje glumačko ostvarenje u TV drami za ulogu u dramskoj seriji Novine, 2018.

Nagrada Marko Fotez za najbolje umjetničko ostvarenje u Drami Hrvatskog narodnog kazališta Split u sezonama 2012/2013. i 2013/2014.

Nagrada Judita za glumačka ostvarenja u predstavama To dijete i Timon Atenjanin na  59. Splitskom ljetu, 2013.

Nagrada hrvatskog glumišta za ulogu Polonija u predstavi Hamlet Williama Shakespearea u režiji Aleksandra Ogarjova, 2010.

Specijalna nagrada žirija na međunarodnom Festivalu glumca u Nikšiću, za izvedbu u monodrami Zapisi iz nevremena, 2008.

Nagrada Zlatni smijeh za ulogu Dauda u predstavi Pukovnik ptica Hriste Bojčeva u režiji Nenni Delmestre, 30. Dani satire, Zagreb, 2006.

Nagrada Marko Fotez za umjetničko ostvarenje u Drami Hrvatskog narodnog kazališta u sezoni 2004/2005.

Nagrada Marul za najbolju mušku ulogu (Nikola) u predstavi  Nosi nas rijeka Elvisa Bošnjaka u režiji Nenni Delmestre, 13. Marulićevi dani, Split, 2003. 

Nagrada Marul za najbolji izvedeni dramski tekst na festivalu Marulićevi dani 2000., za tekst Kain i Abel, 2000.

Nagrada Marin Držić (treća nagrada Ministarstva kulture za dramsko dijelo) za dramski tekst Milosrdni Samarijanac, 1996.

Nagrada Marul za najbolju mušku ulogu (Intrigalo) u predstavi Ljubovnici, nepoznatog autora u režiji Vanče Kljakovića, 1995.